درباره چاپار جاوید راه

شرکت چاپار جاوید راه با 17 سال سابقه در عرصه حمل نقل یکی از با سابقه ترین شرکت های حمل و نقل در ایران محسوب میشود که سرعت دقت و کیفیت قابل قبولی در حمل و نقل و جا به جایی دارد.

شرکت حمل و نقل کالای تهران با نام تجاری چاپار جاوید راه  بر حسب ضرورت اجتماعی و نیاز جامعه به خدمات حمل ونقل خرده بار شهري ، توسط شهرداري تهران در سال 1374 تاسیس گردید،اپراتورهاي آموزش ديده و مجرب پاسخگوي شركت چاپار جاوید راه در مركز خدمات تلفني (call center ) با شماره تماس ويژه 8282 مخاطب رابه نزديكترين دفتر نمايندگي بادپا منتقل و عوامل شعبه به آدرس اعزام ميشوند.

تعداد 3000 نفرراکبین موتورسيكلت بادپا و 500 دستگاه وانت بار در230 نمایندگی در سطح شهر تهران وبيش از 35نمايندگي در سراسر ايران با جلوگيري از ترددهاي بي مورد مردم و وسائط نقليه شخصي موجبات كاهش ترافيك شهري و كاهش هزينه هاي حمل و نقل حداكثر بهره‌وري را به ارمغان آورده اند.

شرکت چاپار جاویدا راه دارند انواع راننده وانت مجرب است که این اطمینان را به مشتریان عزیز خود می دهد که بار مشتری خو کاملا سالم به مقصد خود برسد .

شرکت جاوید راه حتی مجرب ترین نیرو های موتورسوار و حتی پیاده را به استخدام خود در آورده تا همه جوره بتواند پاسخگوی اعلام نیاز مشتریان عزیز خود باشد.

شرکت چاپار جاویدا پشتیبانی همه روزه دارد تا بتواند تمام وقت در کنار مشتریان خود باشد و پاسخگوی آنها باشد.

شرکت چاپار جاویدا این اطمینان را به مشتریان خود میدهد که جا به جایی که توسط شرکت صورت میگیرد %100 ایمن لجستیک است یعنی چه؟ بار شما مشتریان عزیز از مبدا تا مقصد به صورت کاملا حرفه ای و ایمن جا به جا می شود.

علاوه بر %100 ایمن لجستیک بودن تضمین حمل کالا توسط بیمه ایران را به مشتریان خود می دهد یعنی اگر خسارتی به بار شما برسد شرکت شرکت چاپار جاوید راه صفر تا صد آن هزینه را پرداخت می کند.

که در شرکت چاپار جاوید راه با 17 سال سابقه کار در حمل و نقل و جا به جایی و استخدام نیرو مجرب تا به حال این اتفاق صورت نگرفته از که بیمه خود استفاده کند پس این موضوع نشان دهنده این است که ما در کار خود چقدر تخصص و مهارت داریم.

بیشینه حمل و نقل در کشور ایران

کشور عزیزمان ایران دارای تاریخ بسیار عظیم و کهن است . با توجه به این تاریخ غنی
سابقه بسیار طولانی و درخشانی در زمینه تاسیس راه، حمل و نقل،، باربری و سایر موارد از این دست دارد.
حمل و نقل به طور مسمترم از گذشته ی دور تا کنون وجود داشته
به همین سبب شرایط حاکم بر کشور عزیزمان ایران را می توان دلیل اصلی هموطنانمان به موضوع راه‌سازی و بالا بردن میزان مهارت در این زمینه حیاتی بیان کرد.

پیشرفت حمل و نقل در ایران

با سپراندن سال ها از حکومت اشکانیان روش حمل و نقل در ایران بسیار گسترده و فراخ تر از گذشته شد. در دوره ساسانیان موضوع تجارت و حمل و نقل تا جایی پیشرفت داشت که حمل و نقل و همچنین تجارت‌های بین‌المللی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شد. در زمان ساسانیان بود که حمل و نقل و تجارت میان ایران و کشورهای اروپایی و آفریقایی شروع شد
در جریان قرن ۱۸ و ۱۹، تغییراتی که از طریق کامل شدن فنی وسایل نقلیه به وجود آمد، انگیزه‌های بسیار زیادی را در زمینه تغییرات بنیادی نظام‌های حمل و نقل ایجاد کرد. با توجه به این مسأله، سرعت و همچنین کارایی خدمات حمل و نقل و جابجایی افزایش بسیار زیادی پیدا کرد.
در این بین با انقلاب صنعتی و پیشرفت‌های بسیار زیاد در زمینه تکنیک حمل و نقل در دنیا، کشور ایران که به طور اغلب در مسیر جاده ابریشم که جزو بهترین جاد‌های دنیا به حساب می‌آمد و لقب شاهزاده بین‌المللی را یدک می‌کشید، تجارت‌های بین‌المللی خود را انجام می‌‌داد، به یکی اولین کشورهای دنیا تبدیل شد، که با استفاده از حمل و نقل، سود خوبی را به دست می‌آورد. بعدها نیز ایران با استفاده از روش‌های دریایی، هوایی و ریلی توانست به موفقیت‌های بسیار زیادی در زمینه حمل و نقل برسد. تاریخچه حمل و نقل در ایران به طور کلی، درخشان بوده است.

چاپار جاوید راه با توجه به تقويت کمي و کيفي فعاليت‌هاي خود در حوزه حمل و نقل کالا و همچنين توسعه حيطه جغرافيايي عرضه خدمات، از محدوده شهر تهران به سرتاسر ميهن عزيزمان در کليه زمينه ‌ها از قبيل حمل و نقل بار، کالا، انجام خدمات بانکي و اداري، توزيع و پخش محصولات در تهران و ساير شهرهاي کشور بسترسازي نموده و آماده ارائه خدمات مي ‌باشد .

 

شرکت حمل و نقل کالای تهران پیک ممتاز تهران با نام تجاری چاپار جاوید راه بر حسب ضرورت اجتماعی و نیاز جامعه به خدمات حمل ونقل خرده بار شهري ، توسط شهرداري تهران در سال 1398/10/28 تاسیس گردید،اپراتورهاي آموزش ديده و مجرب پاسخگوي شركت در مركز خدمات تلفني (call center ) با شماره تماس ويژه 22922242 مخاطب رابه نزديكترين دفتر نمايندگي پیک ممتاز منتقل و عوامل شعبه به آدرس اعزام ميشوند.تعداد 250 نفرراکبین موتورسيكلت پیک ممتاز و 70 دستگاه وانت بار در35 نمایندگی در سطح شهر تهران وبيش از 30 نمايندگي در سراسر ايران با جلوگيري از ترددهاي بي مورد مردم و وسائط نقليه شخصي موجبات كاهش ترافيك شهري و كاهش هزينه هاي حمل و نقل حداكثر بهره‌وري را به ارمغان آورده اند

اگر قصد اسباب کشی دارید و یا میخواهید وسیله ای را از نقطه ای به نقطه دیگر ارسال کنید، مجموعه منظم و منسجم باربری شرکت چاپار جواید راه یک انتخاب هوشمندانه است. نظم و انضباط، مدیریت و زمان‎بندی دقیق، کارگران باربری حرفه ای، بهترین کادر بسته بندی اثاثیه و هر آنچه از یک شرکت باربری حرفه ای انتظار دارید را برآورده خواهیم ساخت. شماره تلفن این شرکت بصورت شبانه روزی و هفت روز هفته حتی در ایام تعطیل پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. ما نزدیک‎ترین شرکت حمل نقل در محدوده شما هستیم، با ما تماس بگیرید !

احتمالاً از خود می‌پرسید چرا چاپار جواید راه؟ ما به شما می‌گوییم! چاپار جواید راه بهترین شرکت ارائه‌دهنده خدمات هوشمند حمل و نقل در کشور است که با گذشت سال‌ها فعالیت در این زمینه، سعی دارد بهترین شرایط را برای مشتریانش فراهم کند. علاوه بر این در میان تمام شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات حمل و نقل تنها تعداد معدودی امکان ثبت سفارش آنلاین را برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند و در میان همین تعداد معدود تنها یک تیم است که علاوه بر ارائه خدمات هوشمند حمل و نقل با داشتن تیمی متخصص و کارآزموده خیال شما را بابت صفر تا صد حمل و نقل راحت می‌کند که آن چاپار جواید راه است

شرح وظایف شرکت حمل و نقل درون شهری:

1.کنترل و نظارت بر نحوه سرویس دهی تاکسی های تحت نظارت
2.ارائه کلیه خدمات اداری شامل تشکیل و بررسی پرونده های رانندگان و سایر موارد ارجاعی از سوی سازمان مطابق دستورالعمل های ابلاغ شده
3.کنترل مجوز ها و پروانه های رانندگان و جلوگیری از فعالیت رانندگان فاقد مجوز
4.برنامه ریزی,توسعه و بهبود خدمات برتر حمل و نقل مسافر با تاکسی
5.ابلاغ بخشنامه ها و اطلاعیه های صادره از طرف سازمان به رانندگان
6.اجرا و پیاده سازی کلیه دستورالعمل ها و بخشنامه های ابلاغ شده از طرف سازمان
7.بررسی نظرات و پیشنهادات رانندگان و انعکاس به سازمان
8.کنترل و نظارت بر وضعیت ظاهری خودرو ها و رانندگان
9.هماهنگی و همکاری با واحد بازرسی سازمان و مراجع ذیربط قانونی و گزارش تخلفات رانندگان به سازمان
10.بررسی مشکلات و درخواست های رانندگان و پیگیری در جهت رفع آنها
11.اعلام نرخ پیشنهادی کرایه در پایان هر سال به سازمان
12.کنترل و نظارت بر میزان کرایه های دریافتی رانندگان
13.دریافت و نصب برچسب نرخ کرایه بر شیشه خودروها
14.ارائه گزارشهای عملکردی و آمارهای مورد نیاز سازمان بطور مستمر
15.شرکت در جلسات اعلام شده از طرف سازمان
16.آماده نمودن امکانات و تجهیزات لازم و نصب و راه اندازی سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری مورد تایید سازمان
17.همکاری و هماهنگی با سازمان در جهت نصب تجهیزات حمل و نقل هوشمند بر تاکسیها (تاکسی متر)
18.اعلام آخرین وضعیت رانندگان تحت پوشش در پایان هر ماه
19.شرکت در کلاسهای آموزشی سازمان
20.تلاش در جهت ارائه خدمات و امکانات رفاهی و تفریحی به رانندگان تحت پوشش
21.نظارت و کنترل بر نحوه عملکرد پرسنل شرکت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *